První miminka Plzeňského kraje roku 2024 navštívila úřad

První holčička a první chlapečci letošního roku navštívili krajský úřad, kde se setkali s hejtmanem a převzali šek s drobnými dárky na památku.

Pedagogové převzali ocenění u příležitosti Dne učitelů

U příležitosti Dne učitelů předali zástupci Plzeňského kraje ocenění vybraným pedagogům za jejich dosavadní práci. V sále SOU elektrotechnického Plzeň převzalo poděkování spolu s pamětním listem a drobnými dárky celkem 31 pedagogů z Plzeňského kraje. Tradiční akce se koná jako připomínka výročí narození Jana Ámose Komenského.

Plzeňský kraj investuje do zvýšení kvality života svých obyvatel

Rozvoj moderních technologií spojený s digitalizací, automatizací a stále více také s fenoménem umělé inteligence zásadně ovlivňuje a přetváří různá odvětví a přináší řadu příležitostí i zásadních výzev pro trh práce. Jak těmto výzvám čelit a naopak využít příležitosti pro rozvoj Plzeňského kraje jsou otázky, které aktuálně řeší Pakt zaměstnanosti Plzeňského kraje.

Soutěž o nejlepší webové stránky obcí Zlatý erb má své vítěze

Již 26. ročník soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb zná své vítěze. Vyhlašovány byly tři kategorie a udělována byla také cena veřejnosti. Zároveň již poosmé byla udělována Cena hejtmana o nejlepší webové stránky zřizované organizace, tentokrát dokonce ve dvou kategoriích – pro organizace zřizované Plzeňským krajem a pro organizace zřizované obcemi na území Plzeňského kraje.

Gymnazisté z Plzeňského kraje změřili síly ve vědomostní soutěži

Již 8. ročník vědomostní soutěže pro žáky gymnázií v Plzeňském kraji Gymnazista roku 2024 vyhrál Jakub Turner z Gymnázia Jaroslava Vrchlického v Klatovech. Soutěže se účastní vždy maximálně dva zástupci gymnázia, letos to bylo celkem 11 krajských škol a jedna škola soukromá.