Nová přečerpávací stanice na trase ropovodu IKL

13. května 2009 16:04, aktualizováno 15:04,
V úterý 12. května 2009 proběhlo v  areálu MERO ČR v Benešovicích u Stříbra slavnostní uvedení do provozu nové přečerpávací stanice na trase ropovodu IKL za účasti hejtmanky Plzeňského kraje Milady Emmerové a náměstka ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera.

Otevření této stanice významně zvyšuje energetickou bezpečnost a nezávislost České republiky v zásobování ropou. Kapacita ropovodu se připojením benešovické stanice zvýšila z 10 na 11,5 milionů tun ropy ročně. Stanice usnadňuje údržbu ropovodu a spolu s novým řídícím systémem významně přispěje k optimalizaci jeho provozu v následujících letech.

„Investice do tohoto projektu je malá v porovnání s jeho důležitostí“ dodala hejtmanka.

Jde o nejmodernější čerpací stanici v Evropě. Stavba trvala 2,5 roku.

zleva : Náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, hejtmanka Plzeňského kraje a  Generální ředitel Mero ČR, a.s.Jaroslav Pantůček

slavnostní stříhání pásky