1. mezinárodní jednání v rámci projektu Partnerství Comenius Regio

28. listopadu 2012 16:07, aktualizováno 07. února 2013 22:27, Bc. Hana Dadučová

Ve dnech 10. – 13. 10. 2012 se v regionu Kréta konalo první mezinárodní jednání v rámci projektu Partnerství Comenius Regio s názvem „Environmental Tourism – Alternative Ways”.

V úvodu jednání proběhlo vzájemné představení partnerů Plzeňského kraje i regionu Kréta. Aby byla spolupráce úspěšná, bylo nutné porovnat oba vzdělávací systémy a dohodnout se na společných cílech. Teoretická část jednání byla vhodně doplněna také hospitacemi v mateřské škole v Gazi, střední škole v Gazi či v environmentálním centru v Archanes.

Obě strany vyjádřily svá očekávání a předpoklady výsledků, které by měla realizace výše uvedeného projektu přinést. Nyní bude následovat projektová práce v týmech na národních úrovních a v prosinci tohoto roku budou představeny na druhém mezinárodním jednání první výsledky společné práce.