Delegace z Rumunska přijela čerpat inspiraci pro rozvoj kultury

28. března 2019 23:56, aktualizováno 22:56, Bc. Eva Mertlová

Oblast kultury, jejího rozvoje a především Evropské hlavní město kultury, taková byla témata návštěvy zástupců delegace z rumunské župy Timis v čele s J. E. pí Carmen Liliany Burlacu, velvyslankyní Rumunska v ČR. Mezi členy delegace byli zástupci města Temešvár, které je statutárním městem župy Timis a pro rok 2021 je Evropským hlavním městem kultury. A právě organizace EHMK, průběh celého roku a udržitelnost rozvoje kultury v regionu byly hlavními body debaty. Za Plzeňský kraj se se zástupci Rumunska setkal náměstek hejtmana pro kulturu Vladislav Vilímec, který představil Plzeňský kraj a především seznámil přítomné s akcemi, které kraj pořádá pravidelně i po skončení roku 2015, kdy byla Evropským hlavním městem kultury Plzeň. Vladislav Vilímec zmínil dlouholetý projekt Západočeské baroko, jehož součástí je každoročně Letní barokní festival. Dále zmínil plánované akce u příležitosti výročí 30 let od Sametové revoluce, které si podobně připomínají také obyvatelé Rumunska. Zástupci župy Timis přijali zároveň pozvání Plzeňského kraje na letošní veletrh cestovního ruchu ITEP, který tradičně v září proběhne v Plzni a právě Plzeňský kraj je jeho pořadatelem.