Dva týmy z Plzeňského kraje postoupily do finálového kola Mistrovství ČR

12. listopadu 2015 15:45, aktualizováno 15:32, Mgr. Jana Filípková

V rámci 11. ročníku kadeřnické soutěže Glamour – Kouzlo krásy 2015 v Sušici byl ve středu 4. listopadu 2015 vyhlášen i 1. ročník Mistrovství České republiky v týmech, kterého se zúčastnilo 9 kadeřnických týmu z 8 středních odborných škol z celé republiky.

Vítězem celé soutěže se stala soutěžní dvojice z pořádající školy SOŠ a SOU Sušice, na druhém místě se umístily žákyně ze Strakonic. Třetí tým z bronzové příčky, který si zajistil postup do finálového kola kadeřnické soutěže Mistovství ČR Koruna kreativity konané v lednu 2016 v Jesenici u Prahy, byl tým ze SOU Domažlice, místo poskytovaného vzdělávání Stod.

Úkolem každého soutěžního týmu složeného ze dvou soutěžících, modelu a modelky bylo vytvořit originální dámský a pánský účes na téma „Romeo a Julie třetího tisíciletí“. Čas ke zhotovení účesu páru byl 105 minut a každá dvojice měla k dispozici jeden stolek se dvěma zrcadly, neboť účesy byly připravovány paralelně. Soutěžící v týmu si mohli při tvorbě účesů pomáhat, ale model/ka nesměl/a zasahovat do účesu (max. podávat jen pomůcky).

Soutěžící vytvářeli složité a výrazně zdobené účesy, dbali na preciznost, čistotu a uhlazení. U pánských účesů se zaměřili na perfektní střih s konečnou úpravou.

Odborná čtyřčlenná porota složená pouze z nestranných profesionálů posuzovala nejen vlasovou úpravu, ale i celkový dojem, originalitu a slušivost.

Fotogalerie: