Plzeňský večer v Linci a ve Vídni

05. května 2014 07:51, aktualizováno 06:51,

Plzeňský kraj, město Plzeň a zástupci projektu Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015 se společně prezantovali v Linci (31.03.2014) v budově Úřadu vlády Horního Rakousko a ve Vídní (01.04.2014) v sídle Českého centra. V rámci této akce byl Plzeňský kraj s městem Plzní představen jako turistická destinace. Poté následovalo představení programu projektu Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015, který bude obsahovat kolem 600 představení. Oficiální zahájení města kultury 2015 proběhne 17. ledna 2015 na náměstí Republiky v Plzni. Obě prezentace se konaly před odborným publikem (média, cestovní kanceláře, tour operátoři, kulturní a turistická zařízení a další). Každé prezentace se zúčastnilo více než 70 hostů. Prezentace v Linci probíhala za podpory znalostní plarformy Tourismus Evropksého regionu Dunaj-Vltava a Tourismusverband Linz. Prezentace ve Vídni se konala za podpordy Českého centra ve Vídni.

Plzeňský večer v Linci dne 31.03.2014 v prostorách Úřadu vlády Horního Rakouska, FOTO: Tourismusverband Linz

zleva doprava: Jiří Struček (náměstek hejtmana plzeňského kraje), Alena Svobodová (vedoucí Odboru kultury, cestovního ruchu a památkové péče; Krajský úřad Plzeňského kraje), KR Manfred Grubauer (předseda Tourismusverband Linz), Radovan Auer (manažer marketingu a komunikace; EHMK Plzeň 2015), Jiří Sulženko (programový ředitel; EHMK Plzeň 2015), Eva Herinková (náměstkyně primátora města Plzně) a Lukáš Kaňka (znalostní platforma Cestovní ruch Evropského regionu Dunaj-Vltava)

Plzeňský večer ve Vídni dne 01.04.2014 v prostorách Českého centra ve Vídni, FOTO: Plzeňský kraj