Soutěž o nejlepší školní oběd roku 2015

09. září 2015 08:47, aktualizováno 07:47, Mgr. Jana Filípková

V letošním roce proběhl již 6. ročník celostátní soutěže „O nejlepší školní oběd“. Celkem se přihlásilo 89 jídelen, z nichž bylo porotou vybráno 10 finalistů, kteří se utkali 25. srpna 2015 v prostorách Makro Akademie v Praze. Úkolem bylo připravit menu, které bude složeno ze zeleninové polévky, hlavního pokrmu připraveného z králičího masa a doplněno mléčným dezertem. Další podmínkou bylo i to, že se soutěžní pokrm pravidelně objevuje na jídelních lístcích školní jídelny.

Do finále se probojoval i kolektiv školní jídelny Střední průmyslové školy dopravní, Plzeň, Karlovarská 99, který se svým menu polévka z listového špenátu se smetanou a chlebovými krutony, pečené králičí stehno v zázvorovém jogurtu s rýžovými nudlemi a pohankový dezert s pudinkem se smetanovo-skořicovým přelivem obsadil výborné třetí místo. Současně byla soutěžnímu týmu ve složení Miloslav Martínek, Monika Novotná a Jindřich Nový udělena zvláštní cena za nejlepší moučník.

Gratulujeme k výbornému umístění a doufáme, že se do příštího ročníku přihlásí i další školní jídelny z Plzeňského kraje.

Fotogralerie: