Workshop Trendy v designu webových stránek + příprava na Zlatý erb 2019

07. ledna 2019

Na workshopu prezentovali zástupci odborné poroty krajského kola soutěže Zlatý erb a zástupci Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Jednotlivé prezentace najdete v přílohách.

Prezentace workshop – obsahuje informace k přihlášení do soutěže Zlatý erb, web soutěže, nová hodnotící kritéria, povinně zveřejňované informace, inspirace weby celorepublikových vítězů, kontakty na Podporu IT, apod.

Mgr. Martin Sarkisov, odbor kontroly, dozoru a stížností KÚPK
Prezentace Úřední deska – je o zveřejňování na úřední desce.

Jiří Sieber, oddělení správy serverů a sítě KÚPK
Prezentace IPV6 + DNSSEC – pojednává o možných problémech se zobrazením webu obce, pokud nemá novou adresu a o zabezpečení webových stránek proti útokům.

Ing. Martin Dostal, Ph.D., FAV ZČU
Prezentace web technologie a mobilní zařízení – poukazuje na webové technologie, úskalí zobrazování webových stránek obcí/měst v mobilních telefonech a také zabezpečení.

PhDr. Zbyněk Filipi Ph.D., FPE ZČU
Prezentace Web bez bariér - shrnutí k bezbariérové přístupnosti webu, pravidla, hodnocení v soutěži Zlatý erb, užitečné odkazy.

Milan Bartoň, BARTON STUDIO s.r.o.
Prezentace trendy v designu – ukazuje proč a jak se věnovat úpravě webových stránek, proč a jak nepřehlcovat návštěvníky webových stránek obcí/měst.