Plzeňský kraj vyzývá dobrovolníky

05. října 2020 12:20, aktualizováno 23. října 2020 11:46, Mgr. René Zeithaml

Výzva pro dobrovolníky z oblasti zdravotnictví a sociální péče

Plzeňský kraj v této mimořádné situaci související s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě, vyzývá všechny osoby způsobilé k samostatnému výkonu zdravotnického povolání (lékaře, zubní lékaře, farmaceuty) nebo způsobilé k výkonu povolání zdravotnického pracovníka nelékařského povolání bez přímého vedení a odborného dohledu podle jiných právních předpisů (např. všeobecné sestry, dětské sestry, praktické sestry a další), které nejsou zaměstnané ve zdravotnických zařízeních, studenty lékařských fakult a studenty zdravotnických (nelékařských) oborů (SŠ, VOŠ, VŠ), aby se v této mimořádné a nelehké době spolupodílely na poskytování zdravotních služeb a přispěly tak k ochraně zdraví všech občanů České republiky.

Registrovat se můžete ZDE.