Měsíčník Plzeňský kraj 2020/8

21. září 2020 10:23, Mgr. René Zeithaml

V zářiovém měsíčníku Plzeňský kraj si kromě jiného můžete přečíst o ocenění za záchranu života v loňském roce, natáčení v Plzeňském kraji, vítězných regionálních potravinách, novém lékařském domě v Plasích, katalogu ruských válečných hrobů, připomenutí černých baronů, nové možnosti studia v angličtině v Rokycanech, testech fyzické zdatnosti v základních školách Plzeňského kraje, moderním sálu SOU elektrotechnické, obyvatelce Domova pro seniory ve Kdyni, která se dožila 100 let, dezinfekci nanotechnologií v Domažlické nemocnici, rozšiřování a modernizace lůžek následné péče v krajských nemocnicích, speciálním vyšetření srdce na kardiologii ve Stodu nebo třeba opravě historického mostu v Rabštejně.

Náměstek pro sociální věci Zdeněk Honz rekapituluje v rozhovoru nejen své končící funkční období, ale i sociální problematiku a ředitelka filmového festivalu Finále Eva Veruňková Košařová se rozhovořila především o letošním ročníku festivalu, který je se všemi předchozími naprosto nesrovnatelný.

Hydepark byl tentokrát na téma dvacet let krajské samosprávy.