Náměstek hejtmana Pavel Čížek přivítal apoštolského nuncia

29. ledna 2020 07:40, Mgr. René Zeithaml

„Člověk je stejný všude," říká apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, který v úterý 28. ledna 2020 zavítal do Plzeňského kraje a odpoledne se také setkal s náměstkem hejtmana Pavlem Čížkem. Jeho profesní cesta do Čech totiž vedla přes africké státy, Jordánsko a například Chile.

Na krajský úřad doprovodil apoštolského nuncia také biskup Tomáš holub a generální vikář Jakub Holík. Při setkání krátce náměstek Pavel Čížek představil náš region a biskup zmínil dobrou spolupráci mezi biskupstvím a Plzeňským krajem. Další debata se nesla ve velmi přátelském duchu. Pan Charles Balvo byl v Plzni poprvé a už teď si zapsal do kalendáře rok 2021, kdy by měl v nově opravené katedrále sv. Bartoloměje v Plzni celebrovat mši.

Životopis apoštolského nuncia v České republice:

  • Jeho Excelence Mons. Charles Daniel BALVO se narodil v Brooklynu ve Spojených státech amerických 29. června 1951. Na kněze byl vysvěcen 6. června 1976 v New Yorku.
  • Vystudoval kanonické právo.
  • Do diplomatických služeb Svatého stolce vstoupil 1. března 1987, působil postupně v diplomatických zastupitelstvech Svatého stolce v Ghaně, Ekvádoru, Chile, v České republice, Jordánsku a na Litvě.
  • V dubnu 2005 byl jmenován apoštolským nunciem na Novém Zélandu, Cookových ostrovech, ostrově Fidži, Marshallových ostrovech, Kiribati, ve Federativních státech Mikronésie, Nauru, Palau, na ostrově Samoa, Tongu a Vanuatu a apoštolským delegátem Oceánie.
  • 17. ledna 2013 byl jmenován apoštolským nunciem v Keni a stálým pozorovatelem Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a pro lidská sídla (UN-Habitat).
  • 21. prosince 2013 byl jmenován apoštolským nunciem v Súdánu.
  • Hovoří anglicky, italsky, španělsky, francouzsky a vzhledem k tomu, že v minulosti působil jako rada Apoštolské nunciatury v České republice, disponuje i znalostmi češtiny.

Galerie