Návštěva obchodního rady Ruské federace v ČR na krajském úřadě

27. dubna 2020 15:30, Mgr. René Zeithaml

Krajský úřad navštívil v úterý 25. února 2020 obchodní rada Ruské federace v České republice Sergej Bezrukov. Hejtmanovi Josefovi Bernardovi a jeho náměstkovi Ivo Grünerovi nastínil možnosti nejen obchodní spolupráce s Ruskem.

Pro náš region se nabízí velké možnosti obchodní a kulturní spolupráce včetně turistických možností. Rusko má zájem o rozšíření přímé obchodní spolupráce s Českou republikou. Řada našich výrobků i výrobků z Ruska se dnes dováží prostřednictvím třetích stran jako je Německo či Rumunsko. Rusko má zájem o české investice. Ty jsou dnes 4x menší, než ruské investice u nás.

Rusko nabízí uspořádání podnikatelských misí, na nichž se představí nabízející se možnosti. Hejtman Josef Bernard přislíbil podporu ve spolupráci s hospodářskou komorou.