Aktualizovaný souhrn nařízení Plzeňského kraje v dopravě

16. března 2020 11:38, aktualizováno 27. dubna 2020 08:05, Bc. Eva Mertlová

Souhrn veškerých regulačních opatření a nařízení vydaných hejtmanem Plzeňského kraje v oblasti dopravy (dle data vydání)

Regulační opatření v dopravě ze dne 08.04.2020 - Návrat k odbavování cestujících a nástupním místům dle běžného režimu

U cestujících ve veřejné drážní dopravě bude od 14.04.2020 zahájeno odbavování ve vlacích. U cestujících ve veřejné linkové dopravě bude od 25.04.2020 obnoven nástup předními dveřmi a zahájeno odbavování. Postupujeme v koordinaci s ostatními kraji. Přesné znění nařízení najdete v příloze tohoto článku.

Další omezení spojů veřejné linkové dopravy od 1. 4. 2020

Po konzultaci s dopravci jsou zrušeny či omezeny spoje, které nevozí žádné cestující. Informace na webových stránkách Integrované dopravy Plzeňského kraje zde. Aktuální jízdní řády jsou po schválení zveřejněny v systému používaném cestujícími pro hledání JŘ a výběr spojení: IDOS.

Omezení spojů v drážní osobní dopravě od 30.3. 2020

Informace naleznete na webových stránkách Integrované dopravy Plzeňského kraje zde.

Omezení ve veřejné dopravě i MHD od 24. 3. 2020

Od 24. 3. 2020 od 6:00 pokračují omezení v dopravě, a to ve veřejné linkové dopravě i MHD ve městech. Pokračování těchto omezení, která se týkají výstupů, nástupů a odbavování cestujících včetně zákazu vstupu bez ochrany dýchacích cest. Celé znění regulačního opatření najdete v příloze níže.

Omezení veřejné linkové dopravy od 18. 3. 2020

Vzhledem k situaci dochází od středy 18. března 2020 do odvolání ve veřejné linkové dopravě k přechodu na prázdninový režim jízdních řádů. Na vybraných linkách je zcela zrušen víkendový provoz, případně podvečerní provoz. Důvodem jsou jednak přísnější opatření Vlády ČR a také omezený počet řidičů u dopravců.

Seznam zrušených spojů naleznete zde.

Současně se také na tyto spoje vztahuje nařízení o nástupu a výstupu prostředními dveřmi a v autobusech se neodbavuje, více na webu IDPK.

Aktuální informace naleznou cestující též na facebooku IDPK.

Zákaz vstupu bez ochranných prostředků dýchacích cest

O půlnoci 19. 3. 2020 vstupuje v platnost nařízení hejtmana Plzeňského kraje v dopravě, které přináší striktní zákaz vstupu, pohybu a pobytu cestujících ve všech prostředcích veřejné drážní osobní dopravy a veřejné linkové dopravy, včetně MHD měst, na území Plzeňského kraje bez ochranných prostředků dýchacích cest. Ochrannými prostředky se rozumí respirátory, roušky, šátky a další. Přesné znění nařízení najdete v příloze tohoto článku.

Vyhlášené nouzového stavu 12. 3. 2020

V souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným Vládou ČR dne 12. 3. 2020 nařizuje hejtman Plzeňského kraje regulační opatření v dopravě. Tato opatření jsou platná pondělkem 16. 3. 2020 od 12:00 na celém území Plzeňského kraje.

Opatření se týkají nástupů a výstupů cestujících ve vozidlech, odbavení cestujících, označování jízdních dokladů, a to na celém území Plzeňského kraje.