Policejní prezident představil nového ředitele plzeňské krajské policie

26. června 2020 13:50, Mgr. René Zeithaml

Policejní prezident Policie České republiky Jan Švejdar představil v pátek 26. června 2020 na krajském úřadě náměstkyni hejtmana vykonávající funkci hejtmana Marcele Krejsové a náměstkovi hejtmana Ivo Grünerovi nově nastupujícího ředitele plzeňské krajské policie Jaroslava Vilda. Ten to v Plzeňském kraji velmi dobře zná, protože pochází z Plzně.

Plzeňský kraj s policií ČR velice úzce spolupracuje, ať už jsou to společné projekty, spolupráce v rámci integrovaného záchranného systému, řešení opatření z důvodu koronavirové infekce či problémy s cizinci v regionu. Posledním společným projektem je kampaň ZPOMAL.

Nový policejní ředitel se zajímal o potřeby kraje, se kterými by mohla policie pomoci. Jednou z dalších možností může být spolupráce na kamerových systémech a prevence na školách.

Na závěr přátelské schůzky dostal Jaroslav Vild od Marcely Krejsové malý dárek.