Změny ve veřejné dopravě, regulační opatření v dopravě a nařízení vydaná hejtmanem Plzeňského kraje v oblasti dopravy

25. března 2020 Lucie Šimicová

OMEZENÍ SPOJŮ

Omezení  spojů veřejné linkové dopravy od 18. 3. 2020

Vzhledem k situaci dochází od středy 18. března 2020 do odvolání ve veřejné linkové dopravě k přechodu na prázdninový režim jízdních řádů. Na vybraných linkách je zcela zrušen víkendový provoz, případně podvečerní provoz. Důvodem jsou jednak přísnější opatření Vlády ČR a také omezený počet řidičů u dopravců.

Seznam zrušených spojů naleznete na webových stránkách Integrované dopravy Plzeňského kraje zde. Aktuální jízdní řády jsou po schválení  zveřejněny v systému používaném cestujícími pro hledání JŘ a výběr spojení: IDOS.

Omezení spojů v drážní osobní dopravě od 30. 3. 2020

Informace naleznete na webových stránkách Integrované dopravy Plzeňského kraje zde.

Další omezení spojů veřejné linkové dopravy od 1. 4. 2020

Po konzultaci s dopravci jsou zrušeny či omezeny spoje, které nevozí žádné cestující. Informace na webových stránkách Integrované dopravy Plzeňského kraje  zde. Aktuální jízdní řády jsou po schválení zveřejněny v systému používaném cestujícími pro hledání JŘ a výběr spojení: IDOS.


REGULACE A NAŘÍZENÍ HEJTMANA V KRIZOVÉM STAVU

Regulační opatření  v dopravě realizovaná  hejtmanem a nařízení hejtmana

Regulační opatření  v dopravě  ze dne 16.3.2020, kdy cestujícím je  od 16.03.2020 12:00 hodin do 24.03.2020 06,00 hodin umožněn  pouze nástup a výstup druhými(případně dalšími dveřmi) a v autobusech a vlacích se neodbavuje. Přesné znění nařízení najdete v příloze tohoto článku a na webu IDPK.

Zákaz vstupu bez ochranných prostředků dýchacích cest. Nařízení hejtmana  ze dne 18.3.2020, které s účinností od 19.3.2020 00:00 hodin přináší striktní zákaz vstupu, pohybu a pobytu cestujících ve všech prostředcích veřejné drážní osobní dopravy a veřejné linkové dopravy, včetně MHD měst, na území Plzeňského kraje bez ochranných prostředků dýchacích cest. Ochrannými prostředky se rozumí respirátory, roušky, šátky a další. Přesné znění nařízení najdete v příloze tohoto článku a na webu IDPK.

Regulační opatření v dopravě ze dne  23.3.2020, kdy cestujícím je od 24.03.2020 06,00 hodin do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu umožněn nástup a výstup druhými(případně dalšími dveřmi) a v autobusech a vlacích se neodbavuje. Přesné znění nařízení najdete v příloze tohoto článku.


FACEBOOK INTEGROVANÉ DOPRAVY PLZEŇSKĚHO KRAJE

Aktuální informace k veřejné dopravě naleznou cestující též na facebooku IDPK.

Soubory ke stažení