Plzeň hostila soutěž REGION 2020

05. února 2020 15:14, Petra Olivková

Ve dnech 28. a 29. 1. 2020 pořádala Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu v Plzni, Nerudova 33 a MŠMT již 24. ročník soutěže v odborných znalostech a dovednostech žáků středních škol zaměřených na cestovní ruch, dále v oborech Prodavač, Obchodník a Aranžér.

Cestovní ruch
Žáci oborů zaměřených na cestovní ruch soutěžili ve třech kategoriích: Jednotlivci v prezentaci svého regionu v cizím jazyce a Týmy v tvorbě produktu a jeho následné obhajobě před komisí. Třetí kategorií bylo téma „Den s dětmi v Plzni“, kde soutěžící zpracovali do skládacího letáku návrh možností, jak strávit den s dětmi v našem městě. Kromě pořádající školy pozvání tentokrát přijalo pět dalších škol, a to z Ústí nad Labem, Příbrami, Sušice, Prahy a Domažlic, celkem se utkalo 44 soutěžících. Všichni finalisté získali hodnotné ceny, vítězové dostali dárkový slevový poukaz na zájezd dle vlastního výběru od cestovní kanceláře. Ve všech kategoriích se na předních místech umístili žáci škol zřizovaných Plzeňským krajem.

Prodavač, Obchodník
Pozvání do této soutěže přijaly tři střední školy, ve čtyřech kategoriích se utkalo celkem 14 žáků. Žáci soutěžili v klasickém balení lahve a bonboniéry, v dárkovém balení dárku do tanečních dále v aranžování výstavky a poradenské službě u potravinářského zboží se zaměřením na ovoce, v aranžování výstavky a poradenské službě u nepotravinářského zboží (téma taneční – textilní zboží a doplňky). Můžeme-li zhodnotit úroveň prací soutěžících žáků, patří letošní ročník k těm nejkvalitnějším. Soutěžící prokázali nápaditost, řemeslnou kvalitu i zručnost ve všech kategoriích a členky poroty měly opravdu těžký úkol, když rozhodovaly o vítězi.

Podrobnější informace o soutěžích a kompletní výsledky najdete v přílohách.