Učitelé v kraji obdrží respirátory na základě usnesení vlády

obrazek
07. října 2020 14:49, Mgr. René Zeithaml

Na základě usnesení vlády k Distribuci ochranných pomůcek v souvislosti s onemocněním COVID-19 pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům ze dne 5. října 2020 bude distribuováno 153 500 kusů respirátorů FFP2 pro potřeby pedagogických a nepedagogických pracovníků v Plzeňském kraji.

Ve středu 7. října 2020 začnou příslušníci Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje rozvážet respirátory na určená distribuční místa jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Odtud pak budou respirátory distribuovány do jednotlivých školských zařízení. Pracovníci krajského úřadu Plzeňského kraje pak zajistí rozvor respirátorů na střední školy, učiliště a soukromé školy v regionu. Respirátory byly v úterý podvečer dovezeny ze skladu PČR v Opočínku na požární stanici v Přešticích, odtud bude nyní probíhat další distribuce.

Ochranné pomůcky obdrží všechny školy a školská zařízení na území Plzeňského kraje, které bylo k 30. září 2020 zapsáno ve školském rejstříku a není mimo provoz. Školy obdrží takové množství respirátorů, které odpovídá poslednímu MŠMT známému stavu průměrného evidenčního počtu zaměstnanců přepočteného, který byl školou/ŠZ vykázán k 30. červnu 2020 na výkaze P1-04.


Galerie