Webový portál zaměřený na inovace v Plzeňském kraji

15. listopadu 2019 09:20, aktualizováno 25. listopadu 2019 10:43, Bc. Petra Hessová

Inovujte v Plzeňském kraji je název nového webového portálu, který pomáhá zpřehlednit situaci v oblasti vědy, výzkumu a inovací v regionu.

„Webové stránky si kladou za cíl prezentovat základní informace o inovační infrastruktuře kraje, hlavních aktérech inovačního systému a výzkumných kapacitách. Na webu dále najdeme Regionální inovační strategii Plzeňského kraje: Nechybí ani klíčové dokumenty pro podporu výzkumu, vývoje a inovací na národní úrovni. Naším cílem je prezentovat také zajímavé týmy a projekty a rozproudit tak postupně větší zájem o téma uplatnění poznatků výzkumu v inovačních firmách," říká ředitel Regionální a rozvojové agentury Plzeňského kraje Filip Uhlík.

Prostřednictvím projektu Smart Akcelerátor, do kterého se kraj zapojil, se region prezentuje jako inovativní. Nebojí se nových technologií, podporuje vědu, výzkum a inovace. Plzeňský kraj by neměl být vnímán jen jako region piva, ale také kraj, kde se daří inteligentním technologiím.

Smart Akcelerátor Plzeňského kraje – stručně o projektu:
Plzeňský kraj je region s tradičními silnými průmyslovými hráči, inovativními firmami a významnými univerzitními institucemi s novými výzkumnými centry. Patří mezi přední regiony dle výkonnosti ekonomiky. Má vysoký podíl exportně orientovaných firem ve zpracovatelském průmyslu a high-tech oborech a nejnižší nezaměstnanost mezi kraji.
Projekt SMART AKCELERÁTOR Plzeňského kraje si klade za cíl např. více akcentovat tvořivost, komunikaci a regionální a mezinárodní spolupráci ve vztahu k oblasti výzkumu, vývoje a inovacím. Více informací o projektu: www.rra-pk.cz.