Žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, týkající se outsorcovaných služeb KÚPK

26. května 2020 14:29, Mgr.et Mgr. Jaroslava Chlanová
Dne 5. 5. 2020 obdržel Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor kontroly, dozoru  a stížností žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, týkající se poskytnutí následujících informací, citujeme: „které služby jsou u Vás ( Krajský úřad ) zajišťovány interním způsobem (tedy vlastními zaměstnanci) a které naopak externími firmami , tedy smlouvou o poskytování (outsourcing). Týkalo by se to zejména některých z těchto základních služeb: ostraha , vrátnice či recepce, zajištění stravování, správa IT zařízení, nebo IT služby, úklidové služby, údržba a správa budov ( budovy), doprava, dopravní služba, jiné pomocné či speciální nebo odborné služby (makléřství, daňové poradenství, právní servis a poradenství, servis a revize kancelářské techniky a dalších zařízení, překladatelské a tlumočnické služby, propagace regionu, prodej nemovitostí , atd.“

O zpracování odpovědí žadatel požádal do přiloženého dotazníku.

K žádosti  KÚPK poskytl vyplněný dotazník, když uvedl, že žádné další příkladmo uvedené služby nejsou ze strany KÚPK outsourcovány.