Hejtman vyzkoušel na ZČU bezobslužnou kontejnerovou prodejnu

26. června 2024 13:20, aktualizováno 13:24, Ing. Helena Frintová

S pokladním a obchodně skladový systémem B.O.S.S. Enterprise, který je určen primárně pro centrální řízení prodejních sítí, se ve středu 26. června seznámil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták během své návštěvy firmy P.V.A. systems s.r.o., sídlící v Plzni. Jde o systém, který pokrývá kompletní provoz velkoobchodů, distribučních skladů, jednotlivých prodejen až po koncová pokladní místa. Konfigurovatelný je na míru zákazníkovi a určen pro prodej libovolného sortimentu.

Pro řízení automatizovaných prodejen 24/7 bez nutnosti obsluhy dodává společnost nadstavbu bchodního systému B.O.S.S. Automatic. Jedná se o modul automatizovaného otevírání vstupních dveří, samoobslužné pokladny (SCO), elektronické cenovky pro dynamickou změnu cen, automatizaci objednávek a pokročilý kamerový systém s dohledovou aplikaci pro pult centrální ochrany (PCO) pro vzdálený dohled nad prodejnou. Především moduly jako dohledová aplikace nebo videoanalýza pohybu zákazníka prodejnou nejsou běžnou součástí jiných obchodních systémů.

První kontejnerovou prodejnu 24/7 otevřenou nonstop otevřela P.V.A. systems s.r.o. v květnu na hlavním nádvoří kampusu Západočeské univerzity v Plzni. Tato prodejna je plně autonomní, tedy bez obsluhy. Na vývoji chytrých technologií se podíleli studenti a doktorandi Fakulty aplikovaných věd ZČU. Podle rektora ZČU Miroslava Lávičky přispívá tato prodejna ke zlepšení dostupnosti služeb na univerzitním kampusu. „Studující a zaměstnanci ZČU mohou skladbu nabízeného zboží do budoucna ovlivňovat sami – k dispozici je formulář pro zpětnou vazbu a podněty k sortimentu,“ řekl k provozu Sámošky 24/7 rektor ZČU Miroslav Lávička. Hejtman Rudolf Špoták k představení systému kontejnerových prodejen podotkl: „Vidím v tom budoucnost obslužnosti venkova a odlehlých oblastí, kde dnes obchod chybí.“

Společnost P.V.A. systems s.r.o. působí Na českém a slovenském trhu. K jejím zákazníkům patří skupina COOP, Teta drogerie, Uni Hobby, Hannah (Outdoor Concept), síť čerpacích stanic F1 GAS nebo výrobce kosmetiky Manufaktura a další.

„Zásadní konkurenční výhodou námi nabízeného řešení je propojenost všech těchto modulů do jednoho řídícího systému a jsme tedy garantem jeho funkčnosti. Prodejny 24/7 dokážeme také vybavit softwarem i zařízením s potřebnými technologiemi na klíč,“ vyzdvihl Ing. Ladislav Hellmayer, obchodní manažer společnosti.