Na budově Krajského úřadu Plzeňského kraje zavlála vlajka České obce sokolské. Její vyvěšení připomíná Památný den sokolstva, který připadá na neděli 8. října. Český tělocvičný spolek přitom vznikl před 161 lety a dodnes se věnuje sportovní všestrannosti, kultuře a sportu.
Slavnostní vyvěšení vlajky se konalo za účasti hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka, náměstka pro oblast regionálního rozvoje, IT a evropské záležitosti Petra Vanky a starostů sokolských žup působících na území kraje. Předcházelo mu přijetí významných hostů na krajském úřadě a diskuse o úloze, významu a činnosti sokolstva v rámci plzeňského regionu. Účastnili se ho Miroslav Kroc, starosta „Sokolské župy Rokycanovy“, Iva Bartovská, starostka „Sokolské župy Plzeňské a další zástupci tělocvičných jednot. „Sokol je organizací s hlubokou historií. Zasloužil se o rozvoj zdraví a radosti z pohybu mnoha generací a dodnes se o tento rozvoj stará především v malých městech a obcích a já mu přeji, aby se mu stále dařilo naplňovat svou myšlenku a poslání,“ pronesl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.
Památný den sokolstva se významným dnem České republiky stal v roce 2019. Letos připomíná 82. výročí dne, kdy zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich v noci ze 7. na 8. října 1941 zahájil faktickou likvidaci obce sokolské, obec rozpustil a její majetek byl úředně zabaven. Sokolové tímto aktem vzpomínají na padlé bratry a sestry ve 2. světové válce i na členy spolku, kteří obětovali svůj život v řadách československých legií bojujících za vznik samostatného státu, stejně jako na sokoly a sokolky z řad 3. odboje.
I dnes Sokol funguje stejně jako v minulosti podle své základní myšlenky – jde mu o harmonický rozvoj osobnosti po stránce fyzické i duševní, je hybatelem sportovních a kulturních aktivit všude, kde působí. Sokol prošel nelehkou dobou. Snahy ukončit jeho činnost zažil během protektorátu i v padesátých letech, kdy jej tehdejší ÚV KSČM zakázal. K znovuzaložení obce sokolské došlo až v roce 1990. Sokol byl přitom založen 16. února 1862 Miroslavem Tyršem a Jindřichem Fügnerem.