Žáci krajské školy vystavují v plzeňském DEPO2015

13. března 2023 09:45, Bc. Eva Mertlová

Plzeňské DEPO2015 hostí až do 20. 3. 2023 výstavu žáků Integrované střední školy živnostenské Plzeň, kterou zřizuje Plzeňský kraj. Vernisáže výstavy se zúčastnil za Plzeňský kraj náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc společně s vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslavou Havlíčkovou. Výstava, která byla zahájena vernisáží s pestrou módní přehlídkou samotnými žáky, nese název ŠKROUPOVKA FASHION.

"Na výstavě lze vidět průřez tvorbou žáků oborů Modelářství a návrhářství oděvů a Oděvnictví. Výstava nabízí jejich originální návrhy, studijní kresby, fashion ilustrace, interiérovou tvorbu i ukázky realizovaných modelů a kolekcí. V galerijních prostorech si lze prohlédnout klauzurní práce, figurální kresby a malby a speciální prostorové instalace s tématy upcyklace, recyklace a ekologie. Žáci oboru Oděvnictví vystavují interiérové doplňky, například sedací taburety, závěsy, papírový stůl a oděvní kolekce vytvořené z materiálů, které by skončily na skládce. Součástí slavnostního zahájení dne 9. 3. 2023 byla módní přehlídka několika autorských kolekcí z dílny žáků školy," říká náměstek hejtmana Vladimír Kroc s tím, že pro žáky a jejich učitele to byl velice významný den, kdy mohli ukázat veřejnosti výsledky své práce oceněné na prestižních soutěžích.