7. března - 159. výročí narození T. G. Masaryka

10. března 2009 11:43, aktualizováno 10:43, Bc. Veronika Jirková

V sobotu 7. března 2009 se v 15:00 na náměstí T. G. M. v Plzni uskutečnil slavnostní akt u příležitosti 159. výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Po vyslechnutí hymny ČR, kterou zahrála Kapela 35. plzeňského pěšího pluku, zahájil slavnostní akt svým projevem ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil. Hejtmanka Plzeňského kraje doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc zdůraznila ve svém proslovu svůj hluboký vztah k postavě T. G. Masaryka a uctila tak jeho památku. Projevy ukončila 1. náměstkyně primátora města Plzně JUDr. Marcela Krejsová.

Slavnostní akt vyvrcholil pokládáním věnců a květin k památníku T. G. Masaryka za doprovodu skautů a Kapely 35. plzeňského pěšího pluku.

Čestná stráž a Kapela 35. plzeňského pěšího pluku na náměstí T. G. M. v Plzni

Zahájení slavnostního aktu

Projev hejtmanky Plzeňského kraje doc. MUDr. Milady Emmerové, CSc.

Ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil při kladení věnce k pomníku T. G. Masaryka.

Poklona hejtmanky Plzeňského kraje doc. MUDr. Milady Emmerové, CSc prvnímu československému prezidentovi.

Slavnostního aktu se i přes nepřízeň počasí zúčastnili občané z široké veřejnosti.