Delegace Plzeňského kraje navštívila region Zhejiang a EXPO 2010

26. července 2010 08:47, aktualizováno 07:47, Ing. Milan Kozel

Delegace Plzeňského kraje navštívila čínský region Zhejiang, který je od roku 2007 partnerským regionem PK. Návštěvu vzdáleného regionu spojila s účastí a prezentací Plzeňského kraje na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji, která s partnerským regionem sousedí.

Delegace v čele s hejtmankou Miladou Emmerovou byla přijata guvernérem provincie a během nabitého programu se mimo jiné seznámila s provozem čínsko-americké nemocnice a prohlédla si prostory významné obchodní firmy Alibaba.

Po dvou dnech strávených v provincii Zhejiang se delegace přesunula do Šanghaje, kde v pavilonu České republiky hejtmanka Milada Emmerová spolu s dalšími představiteli krajů slavnostně zahájila Dny českých krajů na výstavě EXPO 2010.

Krajská delegace během přijetí u guvernéra provincie Zhejiang

Hejtmanka Milada Emmerová v rozhovoru s guvernérem provincie

Delegace PK spolu se svými čínskými průvodci

Jednání s představiteli čínsko-americké nemocnice