Návštěva peruánského velvyslance

21. května 2008 09:25, aktualizováno 08:25,

V úterý 20. května přijal hejtman Plzeňského kraje MUDr. Petr Zimmermann velvyslance Peruánské republiky Alberta Salase Barahonu v doprovodu konzulky Patricie Duran.

Hejtman PK přiblížil velvyslanci Plzeňský kraj – jeho historii a výhodnou geografickou pozici. Naopak Alberto Salas Barahona hovořil o české komunitě, která se od 19. století v Peru vytvářela a pozastavil se nad slovem „pilsen“, které se v jeho zemi stalo dokonce synonymem pro označení piva.

Peru již dlouhodobě spolupracuje s Českou republikou na vládní úrovni a v současné době se snaží o koordinaci na úrovni regionů.

Na závěr návštěvy velvyslanec zdůraznil velký potenciál ve vztazích mezi Peru a Plzeňským krajem. Dle jeho slov by obě oblasti měly spolupracovat.

Hejtman MUDr. Zimmermann i velvyslanec Peru Alberto Salas Barahona souhlasili a přislíbili vzájemnou výměnu zkušeností mezi Českou a Peruánskou republikou na regionální úrovni.