OPEN DAYS 2008

13. října 2008 10:32, aktualizováno 09:32, Mgr. Jana Ťupová

Ve dnech 6. – 9. 10. 2008 navštívila delegace Plzeňského kraje již šestý ročník Evropského týdne regionů a měst OPEN DAYS 2008 v Bruselu. Akce se zúčastnilo celkem na 217 regionů a měst ze 32 evropských zemí a její náplní bylo 250 akcí na místní úrovni, od politických debat až po kulturní slavnosti. Plzeňský kraj reprezentoval hejtman Petr Zimmermann, náměstkyně hejtmana Olga Kalčíková a radní pro oblast životního prostřední Boris Kreuzberg, který přispěl svým vystoupením na workshopu zaměřeném na klimatické změny a způsoby regionů EU vyrovnávat se s těmito změnami. Dalšími členy delegace byli například i někteří zastupitelé Plzeňského kraje. Evropský týden regionů a měst OPEN DAYS 2008 čítal na 140 odborných seminářů a workshopů určených pro 5 000 politických činitelů, expertů a zástupců bankovního sektoru, obchodní sféry i občanské společnosti z EU i regionů. Hlavními tématy odborných seminářů a diskuzí byla podpora výzkumu, technologického vývoje a inovací (Inovující regiony),  odpovědi z regionů na změnu klimatu (Udržitelný rozvoj),  výměna osvědčených postupů pro regionální rozvoj (Spolupráce a vytváření sítí) a  evropská politika soudržnosti pro zítřek (Pohled do budoucnosti).

Prezentaci města Plzně jako kandidáta na Evropské město kultury 2015 zahájila náměstkyně primátora Marcela Krejzová, vicepremiér Jiří Čunek a velvyslanec Plzeňského kraje v Bruselu Zbyněk Prokop.