Open Days Lucemburk

13. května 2009 09:28, aktualizováno 08:28, Mgr. Jana Ťupová

Ve dnech 5. - 7. 5. 2009 se v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie konala v Lucemburku akce Czech Open Days. Plzeňský kraj reprezentoval na této akci náměstek hejtmanky pro oblasti regionální rozvoj a fondy EU Ivo Grüner. Akce se konala pod záštitou velvyslanectví ČR v Lucemburku, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Zastoupení Evropské komise a Evropského parlamentu v Lucemburku. Dalšími spolupracujícími partnery byli Svaz měst a obcí ČR, CzechTrade, CzechInvest, CEBRE a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Cílem akce bylo prezentovat Českou republiku jako silného, spolehlivého a stabilního obchodního partnera. Po úvodní konferenci měli zástupci krajů možnost se aktivně zúčastnit pracovních workshopů a navázat kontakty s partnery z mnoha oborů v rámci půldenní burzy business-to-business. Závěr konference byl věnován prezentaci Evropské investiční banky.

Českou delegaci přivítala velvyslankyně ČR v Lucemburku Kateřina Lukešová

Plzeňský kraj reprezentoval náměstek hejtmanky Plzeňského kraje Ivo Grüner