Nesýčku a přijď na zábavné odpoledne

26. dubna 2024 13:28, Bc. Patrik Pátek
V souvislosti s projektem „Ochrana sýčka obecného v česko-bavorském pohraničí“ připravil realizační tým projektu v sobotu 27. dubna na dvorku hasičárny v Lipnici u Spáleného Poříčí zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Připraveny jsou soutěže, atraktivní prezentace, ukázky, beseda i promítání filmu o sýčcích.
Plzeňský kraj je partnerem v projektu s názvem „Ochrana sýčka obecného (Athene noctua) v česko-bavorském pohraničí“ financovaného z Programu INTERREG Bavorsko – Česko 2021-2027. Vedoucím partnerem je ČZU v Praze nebo Český svaz ochránců ve Spáleném Poříčí, na bavorské straně je partnerem LBV Cham. Cílem mezinárodního projektu, je ochrana poslední volně žijící populace sýčka obecného v Plzeňském kraji, vytvoření nové populace sýčků na obou stranách hranice metodou vhodně nastavené repatriace a řada výzkumných úkolů, souvisejících s praktickou ochranou sýčků. Nedílnou součástí je spolupráce s veřejností a edukační činnost v lokalitách s výskytem sýčků. A právě pro tu je připraveno sobotní zábavné odpoledne, které se bude konat od 14 do 17 hodin ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně.