SŠ Rokycany Jeřabinka oslavila 30. výročí

26. dubna 2024 11:41, Bc. Eva Mertlová

Už 30 let činnosti oslavila Střední škola Rokycany známá jako Jeřabinka. U příležitosti výročí se sešli zástupci Plzeňského kraje, města Rokycany a hlavně řada absolventů školy, která nabízí na Rokycansku řadu oblíbených oborů. Jako symbol výročí tří desítek let byl zasazen strom - Jeřáb ptačí. Poté si mohli návštěvníci oslavy prohlédnout prostory školy a také ochutnat slavnostní raut z dílny letošních maturantů, kteří tímto plnili maturitní zkoušku z praxe.

Škola připravuje studenty na řadu v praxi vyhledávaných pozic. Jsou to pracovníci v gastronomii, obráběči kovů, strojí mechanici, automechanici, prodavači, lesní mechanizátoři nebo opraváři zemědělských strojů. "Za těch 30 let praxe má škola vysoký počet absolventů, přidává některé obory. To svědčí o tom, že se jí daří. Poděkování patří nejen vedení školy ale také všem pedagogům. Velmi dobře škola spolupracuje s lokálními zaměstnavateli a s městem. Produkuje i proto takové absolventy, které trh potřebuje. A tak to má fungovat," říká náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc, který společně s vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslavou Havlíčkovou popřáli škole, vedení školy i pedagogům další úspěšné roky dobře odvedené práce.