Projekt Podpora sociální práce a sociálního začleňování na území Plzeňského kraje

Setkání k tématu neformálně pečujících

V úterý 16. dubna 2024 proběhlo na Krajském úřadě Plzeňského kraje setkání neformálně pečujících organizací se sociálními pracovníky obcí.

Setkávání sociálních pracovníků ke sdílení dobré praxe

V pátek 8. března 2024 proběhlo na Krajském úřadě první kazuistické setkání sociálních pracovníků úřadů městských obvodů Plzně zapojených do projektu Podpora sociální práce a sociálního začleňování v Plzeňském kraji.

Dotazníky pro nastavení spolupráce

Projektový tým sociálních pracovnic zkoumal u obcí témata, na které je potřeba nejvíce zaměřit pozornost a formy vzájemné spolupráce.

Úvodní setkávání s obcemi se chýlí ke konci

Během ledna 2024 proběhnou poslední úvodní jednání s jednotlivými obcemi II. a III. typu v rámci nastavení spolupráce v projektu „Podpora sociální práce a sociálního začleňování na území Plzeňského kraje“.

Školení pomůže předcházet konfliktům a nedorozuměním s příchozími z Ukrajiny

Sociální pracovníci obcí, kteří se dne 07. 12. 2023 na krajském úřadě zúčastnili akreditovaného kurzu Základní interkulturní trénink pro pomáhající příchozím z Ukrajiny, se měli možnost seznámit s mnohými interkulturními zvláštnostmi ukrajinských občanů a lépe tak porozumět kulturním rozdílům.