125 let Střední průmyslové školy strojnické v Plzni

18. října 2010 10:54, aktualizováno 09:54, Eva Kolerusová

Na Střední průmyslové škole strojnické proběhly ve dnech 16. a 17. září oslavy 125 let školy. Slavnostního zahájení oslav se zúčastnili zástupci Plzeňského kraje v čele s náměstkem hejtmana a radním pro školství, mládež a sport Jiřím Stručkem a vedoucí odboru školství mládeže a sportu  KÚ PK - JUDr. Jaroslavou Havlíčkovou. Součástí programu byla prohlídka výukových prostor školy – počítačových učeben, praktické učebny pro výuku mechatroniky, školních dílen a Centra praktického vyučování. Pan Jiří Struček ve svém vystoupení upozornil na potřebnost vzdělávání v technických oborech, neboť o absolventy technických oborů je neustálý zájem ze strany zaměstnavatelů a firem, JUDr. Havlíčková pak vyzdvihla spolupráci školy s partnery – firmami a zaměstnavateli a důležitost motivace budoucích žáků středních škol ke studiu technických oborů.