Tiskové zprávy

Plzeňský kraj naváže užší partnerství s Francií

Inspirativní a věcná diskuse v oblasti zahraniční spolupráce se dnes konala v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje. Na oficiální setkání s hejtmanem kraje Rudolfem Špotákem a jeho prvním náměstkem Petrem Vankou, jenž má v gesci regionální rozvoj, IT a evropské záležitosti, dorazil velvyslanec Francie v České republice J. E. Alexise Dutertre společně s atašé pro vědu a výzkum Véronique Debord-Lazaro.

Plzeňský kraj zviditelňuje podporu pěstounské péči

Podpora pěstounství v Plzeňském kraji získává nový rozměr. Kvůli dlouhodobému nedostatku pěstounů se vedení kraje rozhodlo připravit zcela novou kampaň, která má přinést nejen větší osvětu, zvýšit povědomí o pěstounské péči, ale zejména rozšířit základnu pěstounů. Pomoci má zejména nový, jednotný vizuální styl komunikace. Patronkou projektu se navíc stala známá modelka Andrea Verešová, která je zakladatelkou Nadačního fondu Pomáhejme dětem společně.

V soutěži Stavba roku se poměřuje 40 staveb

V letošním jubilejním 20. ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje soupeří 40 staveb. Je jich o tři více než vloni a současně jde o nejvyšší počet přihlášek, jaký soutěž pamatuje. Zastoupeno je všech sedm soutěžních kategorií, nejvíce se letos přihlásilo rekonstrukcí.

Kraj s diecézí připomněl zbourání kostela v Nýrsku

Podpisem společného prohlášení o nutnosti přistupovat k historickým objektům citlivě a s respektem k práci našich předků a jeho uložením v objektu farnosti v Nýrsku, bylo v pátek 26. května 2023 připomenuto 50. výročí zbourání tamního barokního kostela a 30 let od založení plzeňské diecéze.

Hejtman Plzeňského kraje ocenil příkladně opravené památky

V pátek 26. května 2023 se na Krajském úřadě Plzeňského kraje konal již popáté Den památek Plzeňského kraje. Součástí slavnostního setkání bylo i vyhlášení výsledků a předání ocenění v soutěži Památka Plzeňského kraje 2022 z rukou hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka.