V Bärnau vznikne středověká eko-osada

Usazením žulového kamene byl v pondělí 16. května zahájen projekt stavby přírodní osady Bärnau a zároveň i Jarní společenské setkání na Zlaté cestě zástupců z oblasti politické, hospodářské a těch, kteří se dnes věnují přeshraniční spolupráci regionů Bärnau – Tachov. Za Plzeňský kraj se akce zúčastnil hejtman Rudolf Špoták společně s radními Petrem Vankou a Liborem Pickou.

Zoo ovládly Dny japonské kultury

Třetí květnový víkend patří již tradičně v Zoologické a botanické zahradě města Plzně „Dnům japonské kultury“.

Nadační fond Albert podpořil dobročinné projekty

Nadační fond Albert slavnostně ocenil dětské domovy a další organizace, které uspěly v programu "Bertík pomáhá 2022". O nejlepších šesti projektech z Plzeňského kraje rozhodli svými hlasy zákazníci místních obchodů Albert. Celkově fond rozdělil dětem 300 tisíc korun.

Plzeňský kraj je připraven pomoci Sušické nemocnici

„Na základě jednání s vedením města Sušice je Plzeňský kraj okamžitě připraven pomoci sušické nemocnici,“ sdělil po svém středečním setkání se starostou města Sušice Petrem Mottlem hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Kateřina Neumannová inspirovala mladé sportovce

Jak je biochemie důležitá pro sportovní rozvoj, že raná specializace škodí a že vytrvalost a poctivost je víc než talent. Takové i další cenné informace si vyslechli mladí sportovci na odborném semináři s olympijskou vítězkou Kateřinou Neumannovou a biochemikem Emilem Bolkem, který pořádala Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje.