Hlasujte v soutěži Stavba roku Plzeňska

Hlasujte v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2021. O prestižní titul se letos utká 19 staveb.

Kraj doporučuje respirátory ve zdravotnických zařízeních

Krizový štáb Plzeňského kraje zhodnotil covidovou situaci a přijal usnesení obsahující doporučení nosit ochranné prostředky dýchacích cest, tj. respirátorů FFP2 ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Křesadlo oceňuje práci dobrovolníků

Dobrovolnická Regionální Agentura DoRA přijímá nominace na cenu KŘESADLO 2022, ve kterém oceňuje dobrovolníky Plzeňského kraje.

V Plößbergu se hovořilo o silnicích i železnici

Po čtyřech letech se jezdí v oblasti podél hranic u Plößbergu po novém obchvatu. Jeho slavnostního otevření se ve středu 27. července zúčastnil společně se zástupci německé strany i náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Vláda schválila záměr vybudovat u Plzně podnikatelský park

Na návrh Ministerstva průmyslu a obchodu schválila vláda vybudování nového strategického podnikatelského parku na letišti v Líních u Plzně. Cílem projektu je revitalizovat jen minimálně využívané letiště a tím připravené pozemky nabídnout pro expanzi nových investorů, například pro výstavbu tzv. gigafactory. Zároveň má tento projekt zabránit pokračujícímu záboru zemědělské půdy.