Tiskové zprávy

Vzdělávací show #JETOTU 2024 oživila plzeňské náměstí

Vzdělávací show #JETOTU 2024 organizovaná SVČ Radovánek lákala na plzeňském náměstí děti i dospělé na různorodé aktivity. Základní myšlenkou akce je propojení koníčků tak, aby mohly přerůst v profesi, která najde uplatnění.

Tatra sestavená studenty bude jezdit krajem

Již třetí automobil Tatra sestavili studenti krajských škol v rámci projektu Tatra do škol. Plně osazený vůz Tatra Phoenix převzala Správa a údržba silnic PK, která jej nasadí do provozu. Řidiči tak budou moci tento unikátní vůz potkávat na silnicích Plzeňského kraje. Cena vozu dosáhla téměř 4,9 mil. Kč, financování projektu se potřetí zhostil Plzeňský kraj.

Plzeňský kraj a NPI spolupracují na inovaci oborové soustavy

Hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták a Ivo Jupa, ředitel Národního pedagogického institutu České republiky (NPI), podepsali ve středu 12. 6. 2024 v rámci Mezinárodní konference pro budoucnost neformálního a formálního vzdělávání v Plzni Memorandum o spolupráci při inovaci oborové soustavy středních škol.

Klatovské muzeum otevřelo novou moderní stálou expozici

Zcela novou, atraktivní expozici dostalo Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, které je příspěvkovou organizací Plzeňského kraje. Po tříletém úsilí odborných pracovníků byly moderní prostory minulý týden slavnostně představeny a přináší zcela jiný zážitek, než na který byly návštěvníci dosud zvyklí.

Zástupci kraje řešili spolupráci ve vzdělávání s Lorenc Logistic

V úterý 4. června se Regionální rozvojová agentura spolu s hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem a zástupkyní Úřadu práce setkali s vedením firmy Lorenc Logistic v Klatovech. Cílem této schůzky bylo seznámit se s činností firmy a prodiskutovat možnosti spolupráce v oblasti vzdělávání a rekrutování nových pracovníků.