Tiskové zprávy

Nominujte své blízké na ceny hejtmana za celoživotní přínos a záchranu lidského života

Hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták vyhlašuje výzvu k podávání návrhů na Ceny hejtmana za celoživotní přínos Plzeňskému kraji a Ceny hejtmana za záchranu lidského života v roce 2023.

Žáci středních uměleckých škol vystavují v DEPO2015

Nejlepší práce žáků uměleckých oborů z Plzeňského kraje představuje výstava ART3 v interiérech v plzeňském DEPO2015. Unikátní expozici zahájila ve středu 29. února slavnostní vernisáž, na které nechyběli ani zástupci Plzeňského kraje.

Studenti krajského studentského parlamentu poznali Evropský parlament

Zástupci Studentského parlamentu Plzeňského kraje se ve Štrasburku setkali s europoslankyní, poznali chod Evropského parlamentu a debatovali s hejtmanem.

Klatovskou nemocnici povede Ondřej Provalil

Po vzájemné dohodě a po téměř osmi letech v čele Klatovské nemocnice, a.s. opouští pozici jejího ředitele a zároveň člena představenstva Jiří Zeithaml. Na postu ředitele jej nahradí dosavadní člen představenstva odpovědný za ekonomiku a provoz Ondřej Provalil. Změny začnou platit od pátku 1. března.

V Plzeňském kraji se hledá stavba roku 2023

Stavební díla dokončená v loňském roce se mohou ode dneška přihlašovat do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2023. Nový ročník veřejné soutěže vyhlásil hejtman Rudolf Špoták spolu se statutárním městem Plzeň, Ministerstvem průmyslu a obchodu, ČKAIT, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Obcí architektů.