Tiskové zprávy

Podpora začínajících inovačních firem pokračuje i v letošním roce

V úterý 24. ledna 2023 proběhlo závěrečné vyhodnocení druhého ročníku inkubačního programu. Podpořené firmy prezentovaly, kam se díky odborníkům a dotaci od Plzeňského kraje ve svém podnikání posunuly. Do dalšího ročníku se zájemci mohou hlásit do 6. února.

Sportovní gymnázium má nový atletický tunel

Nový atletický tunel s moderním zázemím uvedli do provozu zástupci Plzeňského kraje a města Plzně. Prostory tunelu se zázemím navazují na sportovní halu Sportovního gymnázia Plzeň. Stavba tunelu a přilehlého parkoviště s více než padesátkou parkovacích míst trvala rok a vyšla Plzeňský kraj na téměř 118 mil. Kč. Město Plzeň na realizaci stavby poskytlo vybrané pozemky, jejichž vypořádání proběhne po zaměření stavby.

Veletrh práce a vzdělávání má širokou nabídku zaměstnání i seminářů

Již 11. ročník Veletrhu práce a vzdělávání nabízí desítky vystavovatelů, stovky pracovních míst a k tomu přednášky, poradny, zábavu a tombola. To vše ve čtvrtek 26. ledna nabídne hala TJ Lokomotivy Plzeň.

Kraj sbírá medaile na zimní olympiádě

Plzeňský kraj se na zimní olympiádě dětí a mládeže rozhodně stydět nemusí. Kraluje slalomu, medaile mají i zrakově postižení lyžaři, snowboardista a skikrosařka. Nadějně si vedou i mladí hokejisté.

Pošlete nám nominaci na Cenu hejtmana Plzeňského kraje za záchranu života 2022

Obyvatelé Plzeňského kraje mohou do 28. února 2023 zasílat na krajský úřad své nominace za rok 2022.