V Dobřanech proběhlo Setkání branží

25. dubna 2024 16:00, Bc. Eva Mertlová

V rámci přeshraniční spolupráce se ve středu 24. dubna 2024 uskutečnil ve VTP COMTES Dobřany veletrh firem z České republiky a Bavorska Setkání branží. Akce proběhla pod záštitou hejtmana Rudolfa Špotáka. Setkání branží je tradičním veletrhem firem z oblasti 3D tisku, automatizace, digitalizace a dalších oborů, které jsou zastoupeny v našem regionu.

"Velkou přidanou hodnotou této akce je její kompaktnost, setkají se zde právě ty firmy, které hledají nové partnery pro spolupráci. Jde o časově a také finančně nenáročnou akci, která se koná zpravidla jednou za rok. Jsem velmi rád, že spolupráce s bavorskými partnery funguje, a to nejen na bázi firem ale také kraje. Jako zřizovatel řady středních škol spolupracujeme s řadou velkých zaměstnavatelů, kteří potřebují zaměstnance v technických oborech. Propojení škol a konkrétních studentů s firmami se nám osvědčilo a funguje. Jsem za každou akci, která přináší nové kontakty a spolupráci velmi rád," říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Loňský ročník Setkání branží se uskutečnil v Chamu a zúčastnilo se ho 50 firem ze západních Čech a Bavorska. Od roku 2023 je organizátorem akce Klastr MECHATRONIKA společně s bavorskou Poradenskou kanceláří Horní Falce. Veletrh se koná vždy na jiné straně hranice.