Celostátní kolo Matematické olympiády v Plzeňském kraji

04. června 2009 09:41, aktualizováno 08:41,

Celostátní kolo Matematické olympiády zavítalo do Plzně po 32 letech. Záštitu nad 58. ročníkem této významné akce převzali Mgr. Ondřej Liška, ministr školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc., hejtmanka Plzeňského kraje, Ing. Pavel Rödl, primátor města Plzně, Doc. Ing. Josef Průša, CSc., rektor Západočeské univerzity v Plzni, Ing. Jiří Bis, senátor a Mgr. Miroslav Nenutil, senátor. Matematická olympiáda (MO) je nejstarší předmětovou soutěží pro žáky základních a středních škol a každoročně ji vyhlašuje MŠMT. Jejím cílem je napomáhat vyhledávání talentovaných žáků a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst. MO nabízí zájemcům o matematiku nejen příležitost k řešení náročných problémů, ale vytváří rovněž soustavu odborných činností vedoucích k popularizaci matematiky a informatiky a všestranné péči o talentované žáky. Hlavní událostí každého ročníku MO je celostátní kolo, jehož vítězové reprezentují Českou republiku na mezinárodní úrovni. V letošním roce se mezinárodní kolo olympiády uskuteční v německých Brémách. Studenti z Plzeňského kraje dosahují pravidelně v této soutěži významných úspěchů. Celostátní kolo Matematické olympiády se v roce 2009 zařadilo mezi významné akce plzeňského regionu, které jsou primárně orientovány na studentskou zájmovou činnost s ohledem na budoucí volbu vysokoškolského studia přírodovědně-technického charakteru. Akce, která se konala ve dnech 23.3. - 27.3.2009 v Plzni, se zúčastnili také zástupci Odboru školství, mládeže a sportu KÚPK.

Zahájení celostátního kola MO - kat.A

Vyhlášení vítězů celostátního kola Matematické olympiády - kategorie A