Otevření nových pracovišť odborného výcviku v Boru

03. července 2009 08:37, aktualizováno 07:37,

V pondělí 29. 6. 2009 byly slavnostně otevřeny nové prostory odborného výcviku Střední školy Bor. Slavnostního zahájení provozu se zúčastnil pan Jiří Struček člen Rady Plzeňského kraje pro oblasti školství, mládeže a sportu a řada dalších významných hostů - senátor Parlamentu ČR pan Miroslav Nenutil, poslanec Parlamentu ČR pan Václav Votava, náměstek hejtmanky Plzeňského kraje pro oblasti regionálního rozvoje a fondy EU pan Ivo Grüner a předseda kontrolního výboru Zastupitelstva Plzeňského kraje pan František Podlipský. Srdečně byli přivítáni i hosté ze zahraničí, pan Hans Waldbrunn starosta Pleysteinu a Georg Butz starosta Wernberg – Köblitz.

Výstavba komplexu, jehož celková hodnota činí přibližně 24 milionů Kč, byla zahájena v červenci loňského roku a kolaudace byla provedena 25. června letošního roku. Na financování se podílel především zřizovatel školy, Plzeňský kraj. Dílny, multimediální učebna, moderně zařízená kuchyně a jídelna včetně moderního sociálního zázemí budou sloužit především pro zajištění odborného výcviku žáků všech učebních oborů Střední školy v Boru. Stravovací služby bude využívat i veřejnost. Škola předpokládá i nabídku různých prezentací, seminářů a rautů pro všechny zájemce.

Slavnostní otevření