Prezentace Plzeňského kraje v Bruselu

12. května 2004 14:51, aktualizováno 13:51, Ing. Milan Kozel

Ve dnech 30.4.- 2.5. 2004 se Plzeňský kraj prezentoval v Bruselu na náměstí Grand Place  v rámci akce s názvem « Détours 2004 », kterou spolupořádala Mise České republiky při Evropské unii, belgická společnost L´asbl a město Brusel za účelem prezentace nově přistupujících zemí a regionů z hlediska kulturních, turistických a ekonomických příležitostí.

Nedílnou součástí prezentace byla i ochutnávka typických gastronomických produktů z Plzeňského kraje, která proběhla v prostorách jednoho z prestižnějších podniků s názvem MonteCristo nedaleko náměstí Grand Place, kde se Plzeňský kraj představil společně s Plzeňským Prazdrojem a dalšími významnými potravinářskými producenty v kraji. Hudební doprovod zajistil Chodský soubor Mrákov.

Hudba chodského souboru Mrákov přilákala mnoho návštěvníků

Evropský komisař Pavel Telička čepuje plzeňské pivo

O půlnoci 30.4. 2004 se uskutečnila velká Light show na náměstí Grand Place.

Komisař Pavel Telička si se souborem z Mrákova nejen zazpíval, ale  i zatancoval.