Seminář Chanovice

24. listopadu 2009 15:09, aktualizováno 14:09,

Seminář v Chanovicích "Školství a vzdělávání ve venkovském prostoru v Plzeňském kraji"

19. listopadu 2009 se v zámeckém areálu v Chanovicích uskutečnil seminář Školství a vzdělávání ve venkovském prostoru v Plzeňském kraji“. Akci organizoval Spolek pro obnovu venkova, obce Chanovice, Konstantinovy Lázně a Místní akční skupina Český Západ s podporou Ministerstva pro místní rozvoj. Seminář byl určen zřizovatelům škol a školských zařízení, obcím s rozšířenou působností a také ředitelům škol. Problematice základního školství v jednotlivých regionech kraje se věnovala Martina Lindová z Krajského úřadu Plzeňského kraje, vzájemnému vztahu škol, zřizovatelů a České školní inspekce ředitel ČŠI Plzeň Pavel Honzík. V druhém bloku prezentoval Vladislav Smolík, ředitel Střední školy zemědělské a potravinářské Klatovy možnosti středního školství a uvedl zajímavé příklady z praxe, Ivo Šašek z  o.p.s ÚHLAVA a MAS Pošumaví  představil možnosti celoživotního vzdělávání a vzdělávací projekty pro veřejnost a na závěr vystoupila Eva Smolíková, ředitelka ZŠ a MŠ Chanovice s příklady dobré praxe z venkovské školy.

Základní školství v regionech PK - Martina Lindová

ČŠI ve vztahu ke školám a zřizovatelům

Seminář Školství a vzdělávání ve venkovském prostoru v PK

Celoživotní vzdělávání - Ivo Šašek   o.p.s ÚHLAVA a MAS Pošumaví