Setkání se zástupci Northampton Shire

11. června 2004 09:30, aktualizováno 08:30, Ing. Milan Kozel

Hejtman Plzeňského kraje MUDr. Petr Zimmermann přivítal 9. června v 9.00 hodin na KÚPK zástupce Northampton Shire z oblasti East Midlands ve Spojeném království. Tématem krátkého setkání bylo představení obou regionů a možnosti další bližší spolupráce.

Představitel Northampton Shire pan Haydn Reef a člen tamější hospodářské komory pan Bob Fisher se setkali také s vedoucím Odboru životního prostředí panem Mgr. Vladimírem Dlouhým a vedoucím Odboru regionálního rozvoje panem RNDr. Emilem Chocholem CSc. Tématem jejich pracovního jednání byla diskuse o vzájemné spolupráci v oblastech životního prostředí, regionálního rozvoje, kultury a vzdělání.

Na závěr pobytu anglické delegace na Krajském úřadu Plzeňského kraje přijal její členy také ředitel instituce pan Mgr. Jiří Leščinský.

V odpoledních hodinách dále zástupci Northampton Shire navštívili Hospodářskou komoru Plzeňského kraje a BIC Plzeň.

Zástupci Plzeňského kraje navštívili Northampton již ve dnech 6. -7. května letošního roku, kdy byla započata diskuse o vzájemné možnosti spolupráce obou krajů. Jednání probíhala především o otázkách spolupráce v oblasti životního prostředí, dopravy, školství a kultury.

Zástupci Northampton Shire při jednání s panem hejtmanem

Hejtman MUDr. Petr Zimmermann představuje Plzeňský kraj