Soutěž v aranžování květin "Ne"tradiční karafiát

24. března 2011 17:32, aktualizováno 16:32, Eva Kolerusová

Dne 24.2.2011 pořádalo OU a PrŠ Plzeň Vejprnická 56 již třetí ročník soutěže v aranžování a vazbě květin „Ne“tradiční karafiát z Plzně. Soutěže určené odborným školám se zúčastnilo 23 žáků ze sedmi škol. Své dovednosti, zručnost i nápaditost předvedli žáci ve třech soutěžních úkolech, jejichž společné motto bylo – „Když na ples, tak s květinou“. Zahájení soutěžního dopoledne se zúčastnili náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti školství, mládež a sport pan Jiří Struček a Ing. Josef Vacikar - pracovník oddělení organizace školství OŠMS KÚPK. Ceny a diplomy pak předal primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa. Celou akci finančně podpořilo Středisko služeb školám Plzeň. Vítězkami jednotlivých úkolů se staly Anna Syrová z Prahy, Zuzana Červená a Petra Zimmelová ze Soběslavi. Žákyně OU a PrŠ Plzeň Jana Prantlová obsadila 3. místo v kategorii „Překvapení“.