16. ročník soutěže Region 2012

06. února 2012 14:14, aktualizováno 06. března 2012 11:48, Bc. Petra Síbalová

Dne 27. 1. 2012 pořádala Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň, Nerudova 33 již 16. ročník soutěže Region 2012. V soutěži odborných dovedností měřili své síly žáci středních odborných škol oborů Aranžér a Prodavač. Letošní témata ve všech soutěžních disciplínách v oboru Aranžér se týkala sportu. Žáci se utkali v aranžování komerční vitríny, špendlení na živý model nebo v úpravě stolu na téma “Oslava výročí sportovního klubu“. Dále pak soutěžili v navrhování plakátu na Jizerskou padesátku, loga sportovního obchodu či makety na téma „Olympijská tradice“.

„Ledové Království“ bylo téma soutěže pro žáky oborů Prodavač a obchodník. Ta probíhala ve třech disciplínách - klasické balení bonboniéry a lahve, dárkové balení kosmetického balíčku a aranžování výstavky s poradenskou službou. U vystaveného zboží musel každý soutěžící zhodnotit důvod, proč si tuto skupinu zboží vybral a provedl jeho nabídku odborné porotě.