Autobus linky 2015 byl slavnostně pokřtěn

11. září 2012 11:36, aktualizováno 12:54, Mgr. Světlana Budková

Slavnostní křest autobusu, jehož úkolem bude šířit kulturu, zábavu a inspiraci v Plzeňském kraji, se uskutečnil v pátek 7. září odpoledne u kostela sv. Jiří v Plzni. Zúčastnili se ho mimo jiné i primátor města Plzně Martin Baxa a náměstek hejtmana pro oblasti školství, mládež, sport a ekonomika Jiří Struček.

Jiří Struček a Martin Baxa (zleva) při křtu Autobusu 2015.

Autobus, na jehož přestavbu, vybavení a provoz Plzeňský kraj přispěl téměř dvěma miliony korun, vznikl podle návrhů předních českých výtvarníků Petra Nikla a Ondřeje Smeykala. Jeho posádku tvoří herci, hudebníci a výtvarníci, kteří budou při cestách po kraji šířit zábavu i inspiraci. První zastávkou, kam Autobus 2015 hned den po svém křtu zamířil, byly Nečtiny. Následovat budou další obce regionu - Planá, Domažlice, Klatovy, Plasy, Nýrsko, Spálené Poříčí, Sušice a Konstantinovy Lázně.

Ze střechy Autobusu 2015 se nabízí krásný výhled.

Náměstek hejtmana Jiří Struček při prohlídce Autobusu 2015