Domov v Bystřici nad Úhlavou získal nový kabát

27. března 2015 12:20, aktualizováno 11:20, Bc. Eva Mertlová

Kompletní rekonstrukcí prošla jedna z budov Domova pro osoby se zdravotním postižením v Bystřici nad Úhlavou. Za částku 11,5 milionu korun byla zabezpečena statika budovy, nová střecha, zateplení, výměna oken a dveří, rekonstrukce pokojů a mnoho dalšího. Ve čtvrtek 26. března 2015 byla rekonstrukce slavnostně dokončena.

Projekt s názvem „Oprava havarijního stavu budovy stacionáře č. p. 62 Nýrsko – stavební úpravy“ byla započata a konci roku 2013. „Rekonstrukce trvala jeden rok a náročná byla v tom, že probíhala za plného provozu domova. Kromě nutných stavebních prací, které zajistily statiku budovy a opravu střechy proti zatékání a díky novému výtahu mají klienti snazší pohyb po objektu,“ říká ředitelka domova v Bystřici nad Úhlavou Kateřina Šimková.

Budova, která prošla rekonstrukcí, má kapacitu 27 lůžek ve 13 pokojích. Díky zastřešení terasy například přibyly dva nové pokoje, byla opravena sociální zařízení a zlepšeno využití prostor objektu. V současné době v budově žije 24 obyvatel.

"Těší mě, že se z krajských prostředků podařilo opravit budovu, která byla kvůli narušení statiky ve špatném stavu. Věřím, že se uživatelům bude bydlení v nově opravených pokojích líbit," uvedla náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková. Hejtman Václav Šlajs ve své řeči zmínil také důležitost ohodnocení pracovníků v sociální oblasti. "Budu dělat vše proto, aby se zlepšily platové podmínky zaměstnanců v sociálních službách," slíbil hejtman.

Slavnostního zahájení byl účasten také páter Ryszard Potęga, který nově opravené budově požehnal.