Hejtman navštívil nejlepšího házenkáře Filipa Jíchu

25. listopadu 2014 10:36, aktualizováno 09:36, Mgr. René Zeithaml

Na pozvání nejlepšího házenkáře světa roku 2010 Filipa Jíchy navštívil hejtman Václav Šlajs a jeho náměstek Jiří Struček spolu s vedením házenkářského mistrovského týmu Talent Plzeň severoněmecký Kiel. Zde se zúčastnili utkání ligy mistrů mezi THW Kiel a Paris Saint-Germain HB. Momentálně se jedná o dva nejlepší kluby Evropy a tím i světa. Utkání, ve kterém domácí THW Kiel vyhrál 33:29, sledovalo v nádherné hale 10,5 tis. diváků.

„Filip Jícha je ohromnou osobností, uznávanou nejen v Kielu, ale i v celém Německu," říká hejtman Václav Šlajs. Filip Jícha hejtmana Václava Šlajse a náměstka Jiřího Stručka informoval o házenkářském dění jak v Německu, tak i v Česku, včetně přípravy našeho národního mužstva na nadcházejícím lednovém Mistrovství světa v Kataru.

S Filipem Jíchou a vedením Talentu Plzeň řešil hejtman a jeho náměstek rozvoj a propagaci házené v Plzni i v Plzeňském kraji.

Hejtman Václav Šlajs, házenkář Filip Jícha a náměstk hejtmana Jiří Struček