Hejtman navštívil továrnu Daikin v Plzni

19. srpna 2014 13:19, aktualizováno 12:19, Mgr. René Zeithaml

Na návštěvu plzeňské pobočky japonské firmy Daikin Industries Czech Republic zavítal hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs společně se svojí náměstkyní Zdeňkou Liškovou 11. dubna 2014.

Vedení pobočky v čele s ředitelem společnosti Tecuja Babou ho seznámilo s činností celé společnosti vyrábějící klimatizace. Obrat společnosti v loňském roce činil 10 bilionů korun. Firma neinvestuje pouze do výroby, ale i do vývoje a výzkumu. Firma také intenzivně investuje do vzdělávání zaměstnanců a je partnerem Západočeské univerzity.

Původně japonská společnost založená v roce 1924 je mezinárodní firmou. V České republice má ještě továrnu v Brně a zastoupení v Praze. Plzeňská továrna hraje důležitou roli v rámci skupiny v Evropě. Zaměstnává 1.000 zaměstnanců a 900 zaměstnanců přes agentury.

Hejtmana Václava Šlajse zajímaly ekonomické otázky, jako je průměrný plat zaměstnanců či názor společnosti na oslabení koruny a možnosti přijetí eura.

Součástí návštěvy byla prohlídka výrobních prostor.

Fotogalerie:

Foto:Jindra Radová