Hejtman ocenil autory nejlepších návrhů loga a maskota Her VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2015

19. srpna 2014 14:08, aktualizováno 13:08, Mgr. René Zeithaml

Autory šesti nejlepších návrhů loga a šesti návrhů maskota pro Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR ocenil 28. dubna 2014 na krajském úřadě hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs. Do soutěže, ve které byly osloveny střední školy v Plzeňském kraji a Fakulta umění a designu ZČU v Plzni, se přihlásilo 136 studentských prací. Z návrhů, které odbornou porotu zaujaly nejvíce, bude vybrán jeden, který bude příští rok reprezentovat hry konané v Plzeňském kraji.

„Velmi mě těší, že se díky této soutěži podařilo propojit umění a sport. Pro náš kraj bude olympiáda příští rok významnou událostí a jsem proto rád, že na její prezentaci se mohou podílet i studenti našich škol," uvedl hejtman v úvodu setkání s autory vítězných návrhů. Náměstek hejtmana Jiří Struček doplnil, že nebylo jednoduché rozhodování vybrat ty nejlepší návrhy. „Velmi nás potěšil velký zájem studentů o soutěž, a proto bylo velmi obtížné rozhodnout, jaké práce jsou nejzajímavější," zhodnotil Jiří Struček. O tom, jaký konkrétní návrh bude příští rok hry reprezentovat, se bude ještě rozhodovat.

Soutěž na vytvoření maskota a loga byla vyhlášena v únoru tohoto roku a měla přesně stanovené podmínky, co musí návrhy splňovat. Nejlépe se podařilo zpracovat logo následujícím studentům:

• Petra Dorotíková (FUD ZČU)
  • Josef Baierl (Gymnázium, Sušice)
  • Karel Slanař (SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Plzeň)
  • Aneta Rendlová (SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Plzeň)
  • Monika Suchá (SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Plzeň)
  • Michaela Váchalová (SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Plzeň)

Za návrh maskota byli oceněni tito studenti:

• Vladimír Vilimovský (FUD ZČU)
  • Petra Dorotíková (FUD ZČU)
  • Zuzana Vondráková (FUD ZČU)
  • Karel Slanař (SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Plzeň)
  • Monika Suchá (SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Plzeň)
  • Silvie Langová (SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Plzeň)

Uvedení studenti obdrželi poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 8.000 korun.

Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR bude v červnu 2015 hostit Plzeňský kraj a jejich účastníci budou soutěžit v 18 olympijských disciplínách. Hlavním dějištěm her bude město Plzeň, které je spolu se Západočeskou univerzitou a Techmania Science Center partnerem olympiády.

Přehled vítězných prací najdete v příloze: