Hejtman přijal čtyři strážníky městské policie Plzeň

10. dubna 2015 13:57, aktualizováno 12:57, Mgr. René Zeithaml

Hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs 10. dubna 2015 přijal čtyři strážníky městské policie Plzeň, kteří v loňském roce přispěli k záchraně lidského života. Každý z nich dostal od hejtmana pamětní medaili, diplom a koš s regionálními potravinami.

Strážník Tomáš Smaha a Artur Tereščenko, kteří vykonávali hlídku v sadech Pětatřicátníků v Plzni poskytli první pomoc krvácející ženě, kterou srazil automobil při přecházení na červenou. Strážníci do příjezdu záchranky zajistili základní životní funkce a zamezili krvácení.

Strážníci Stanislav Šlehofr a Petr Horvát zajišťující chod "Půlmaratonu" poskytli první pomoc závodníkovi, který zkolaboval. Do příjezdu záchranky provedli resuscitaci a nepřímou masáž srdce. Dále pomáhali i zasahujícímu týmu ZZS.

Fotogalerie: