Hejtman se setkal se starostou Vídně

14. října 2014 09:56, aktualizováno 08:56, Mgr. René Zeithaml

V rámci pracovní návštěvy rakouského hlavního města Vídně, kterou hejtman Václav Šlajs podnikl začátkem října, se kromě jiného setkal se starostou tohoto města Michaelem Häuplem. Setkání se uskutečnilo v historické budově vídeňské radnice.

Hejtman Václav Šlajs při setkání se starostou Vídně Michaelem Häuplem.

Hejtmana přijal starosta Vídně ve čtvrtek 2. října 2014 odpoledne ve své pracovně. Při společné debatě zazněla témata týkající se srovnání volebního systému obou zemí či politického uspořádání. „S panem starostou jsme prodiskutovali například problematiku menšin ve srovnání s ostatními zeměmi Evropy či ekonomickou situaci regionu. Zmínka padla také o významných politických událostech ve světě. Pozvání na vídeňskou radnici k setkání se starostou, který působí ve své funkci už 20 let, mě velmi potěšilo," uvedl hejtman Václav Šlajs.

Neogotická budova vídeňské radnice.

Na závěr předal hejtman starostovi Michaelu Häuplovi koš s regionálními potravinami Plzeňského kraje. Z rukou starosty pak hejtman obdržel pamětní plaketu. Po schůzce následovala prohlídka prostor historické budovy vídeňské radnice, která slouží jako sídlo městského zastupitelstva a vídeňského starosty.