Hejtman uctil památku válečných veteránů

11. listopadu 2014 17:31, aktualizováno 16:31, Mgr. René Zeithaml

Symbolickým položením květin k pomníku na náměstí Milady Horákové uctili památku válečných veteránů také hejtman Václav Šlajs a radní Jaroslav Šobr.

Dne 11. listopadu v 11:00 hodin si každoročně připomínáme den věnovaný památce válečných veteránů a také okamžik ukončení první světové války. Tradičně se také v tento den koná shromáždění u pomníku v parku na Homolce v Plzni na Slovanech.

Letos řečníci ve svých projevech vzpomněli památku vojáků první světové války a také 100 let od prvních válečných výstřelů tohoto konfliktu.

„Důležité je připomínat obě světové války, vzpomenout na oběti válek a dalších konfliktů. Tito lidé vybojovali naši svobodu," řekl ve svém proslovu hejtman Václav Šlajs. Dodal také, že státy Evropské unie žijí již téměř 70 let v míru, což je zatím nejdelší období, a to zásluhou evropské integrace. „Vzdejme hold lidem, kteří položili život za naši svobodu," zakončil svoji řeč hejtman.

V rámci slavnostního shromáždění u pomníku byly také předány pamětní medaile a pamětní mince České obce legionářské.

Fotogalerie: