Jízda historických vozidel Foxinterier Rally 2015 přilákala milovníky veteránů

31. srpna 2015 11:41, aktualizováno 01. září 2015 08:54, Bc. Eva Mertlová

Jízda historických vozidel Foxinterier Rally 2015 se v sobotu 29. srpna 2015 uskutečnila v Plzni. Vzpomínková jízda historických vozidel připomněla 115. výročí narození automobilové závodnice Elišky Junkové, závod s jízdou městem Plzeň zaštítil hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

Milovníci historických vozů si mohli naleštěné veterány prohlédnout na nádvoří Plzeňského Prazdroje, odkud pak vozy spanilou jízdou vyrazily na Alej svobody. Samotný závod pak odstartoval hejtman Václav Šlajs. "Jsem rád, že mohu odstartovat právě tento závod, všem závodníkům přeji šťastnou cestu," zahájil hejtman na startu.

Foxinterier Rally 2015 si připomněla počátky rozvoje motorismu, kdy právě ani město Plzeň nezůstalo pozadu a již v roce 1914 zde byly uspořádány první závody do vrchu "Lochotín – Třemošná", které pokračovaly i po první světové válce. S historií těchto motoristických podniků je spjato jméno slavné české závodnice Elišky Junkové, jejíž 115. výročí si také letošní akce chtěla připomenout jízdou po části trati, na které v roce 1924 zahájila svoji slavnou kariéru.