Kraj navštívili učitelé z Chorvatska

27. června 2017 16:38, aktualizováno 15:38, Mgr. Jana Filípková

Delegaci z Bjelovarsko-biogorské župy, partnerského regionu Plzeňského kraje, přivítala v pátek 23. června náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová. Téměř čtyřicítka učitelů dějepisu a zeměpisu si během dvoudenní návštěvy prohlédla školy, ale navštívila například také Techmanii.

Návštěvu zahájila náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová představením školského systému v České republice a popsala též roli kraje, pod který spadají střední školy. Učitelé pak navštívili 15. ZŠ a poté se přemístili do Středního odborného učiliště elektrotechnického, kde jim žáci předvedli svoji zručnost. Odpoledne čekala delegaci prohlídka science centra – plzeňské Techmanie. Odpolední program byl zakončen prohlídkou Plzně. Další den byla pro pedagogy připravena exkurze v prostorách společnosti Bohemia Sekt a prohlídka zámku Kozel.

Fotogalerie: